• sns04
 • sns02
 • sns01
 • sns03

услуги

Стотици задоволни клиенти

 • алтернативи

  алтернативи

  ние, исто така, нудат цена-конкурентни компатибилен алтернативи за high-end производители, без да се загрозат на квалитет. Со пониска цена и MOQ од голем број на други држави бренд.
 • кабел собранието

  кабел собранието

  Од едноставна жица темперамент на повеќе комплексни сопствени-украсениот кабли, ние снабдување со широк спектар на висококвалитетни кабли скроена да се задоволат строго барањата на дизајнерите '.
 • електронски конектори

  електронски конектори

  Ние нудиме конектор решенија за сите одборот-на-табла, жица-на-табла и applications.Experienced инженер тим се фокусира на жица за да жица на барањата на клиентите и да се интегрираат со професионални технологија тесно, формулирање на најдобрите решенија за интерконекција.

за нас

Донг Гуан CITY Јуан Yue ЕЛЕКТРОНИКА CO., LTD

 • компанија локација
 • рецепција

Основана во 2008 година, Yuanyue Електроника копродукции, Ltd е посветен на фалсификување на водечки светски бренд на кориснички приклучок и кабел производителот. Нашата фабрика се наоѓа во Dongguan, Кина - познати светски центар за производство, и е сопственик на експозитура во Тајван и Хонг Конг. Ние не се само специјализирана за производство на одборот-на-табла, жица-на-табла, жица за да жица конектори и кабли, но решение на услуги на кориснички конектори и кабли, како и.

Ние сме доверлив

Нашите редовни клиенти

"Креирај вредности, служат на клиентите!"
е целта ние ги извршуваат. Искрено се надеваме дека сите корисници ќе се воспостават долгорочни и заемно корисна соработка со нас.

Ако сакате да добиете повеќе информации за нашата компанија, Ве молиме контактирајте со нас сега!


WhatsApp Онлајн Chat!